Gemeente zet Ondernemershuis op in Weststellingwerf

Gemeente Weststellingwerf zet een Ondernemershuis op in Wolvega. Het wordt een ontmoetingsplek waar ondernemers terecht kunnen voor advies en met vragen. Het Ondernemershuis vestigt zich in het winkelpand aan de Van Harenstraat 48 in Wolvega, de voormalige locatie van de Wereldwinkel.

Laagdrempelig contact

Ondernemers kunnen langskomen voor gesprekken met ondernemersvereniging Ondernemend Weststellingwerf en de centrummanager van Wolvega. Zij vertellen graag meer over het lidmaatschap van Ondernemend Weststellingwerf en welke activiteiten er zoal worden georganiseerd. Ook geven ze meer informatie over onderwerpen die belangrijk zijn voor de winkelstraat en de detailhandel in Wolvega. Daarnaast zijn de ondernemerscoördinatoren van de gemeente Weststellingwerf regelmatig aanwezig. Ondernemers kunnen bij hen terecht voor vragen aan de gemeente over onder andere bedrijfskavels, duurzaamheid, circulariteit, subsidies, scholing, werkgelegenheid, financiën en toerisme. 

Verbinden, versterken en doen

Wethouder Roelof Theun Hoen vindt het belangrijk dat ondernemers en overheid elkaar vaker treffen: ‘‘Het plan komt voort uit de nieuwe economische beleidsnotitie ‘Het Werkt! in Weststellingwerf’. Hierin zijn Verbinden, Versterken en Doen belangrijke pijlers. Het Ondernemershuis geeft daar direct uitvoering aan en staat hier symbool voor.’’

Pilot

Het Ondernemershuis is een pilot tot 1 januari 2027. Na de pilot evalueren alle betrokken partijen het initiatief. Als blijkt dat het een succes is, krijgt het Ondernemershuis een definitieve locatie. Op de huidige locatie komt in de toekomst namelijk het Groene Hart, een belangrijk onderdeel van het centrumproject Wolvega. 

Feestelijke opening

Op dit moment wordt het pand verbouwd. Uiterlijk 1 november 2025 wordt het Ondernemershuis feestelijk geopend. Ondernemers ontvangen hiervoor een uitnodiging.