Korting op aanschaf regenton in 2026

Gebruik je nog drinkwater om je planten water te geven? Zonde, vindt de gemeente Weststellingwerf. Om het kopen van een regenton te stimuleren, krijgen inwoners in 2026 € 25,- korting op de aanschaf van een regenton.

In 2024 hield de gemeente ook al een regentonactie. Toen schaften 168 huishoudens een regenton aan met korting. Zij besparen nu op kostbaar drinkwater.

Dubbel voordeel

‘‘We zien steeds vaker overbelaste riolen door hevige regenbuien. Dit zorgt voor wateroverlast. Met een regenton zorg je ervoor dat regenwater niet meer in het riool terecht komt en onnodig gezuiverd wordt. Daarnaast kun je het regenwater gebruiken om planten mee water te geven. Dubbel voordeel dus’’, vertelt wethouder Tom Hartog.

Start regentonactie

De actie loopt van 2 maart tot 1 november 2026. Inwoners van Weststellingwerf ontvangen dan € 25,- korting op een regenton naar keuze. In februari 2026 maakt de gemeente bekend welke bedrijven deelnemen aan de actie. Houd voor meer informatie de website en social media van de gemeente in de gaten.