Start bestrijding eikenprocessierups

Gemeente Weststellingwerf start binnenkort (medio/eind april) weer met de preventieve bestrijding van de eikenprocessierups. De eikenbomen worden besproeid met nematoden: minuscule wormpjes. Deze nematoden infecteren de eikenprocessierupsen waardoor ze sterven.

Eikenprocessierups in een boom

Overlast

De nematoden kunnen niet tegen zonlicht. Daarom besproeien we de bomen ’s avonds en ’s nachts. Dit zorgt voor licht- en geluidsoverlast. We begrijpen dat dit vervelend is, maar rekenen op je begrip. Nu even overlast, betekent in de zomer geen jeuk. 

Twee weken na de bestrijdingsronde worden de bomen nog een keer besproeid.

Natuurvriendelijke bestrijdingswijze

Het besproeien van eikenbomen met nematoden is een natuurvriendelijke manier om de eikenprocessierups te bestrijden en niet schadelijk voor mensen, dieren en de natuur. De preventieve bestrijdingsmethode blijkt bovendien erg succesvol: in bijna alle bomen die vorig jaar behandeld zijn, zijn geen nesten van de eikenprocessierups meer gevonden.

Locaties

De gemeente controleert elk jaar in welke bomen eikenprocessierupsen aanwezig zijn. Op plaatsen waar bijvoorbeeld veel fietsers langskomen, bestrijden we de eikenprocessierups preventief. Binnenkort volgt op deze webpagina een overzicht van alle locaties waar we de eikenprocessierupsen gaan bestrijden.

Gezondheidsklachten door eikenprocessierups

Een volgroeide eikenprocessierups heeft brandharen die bij zowel mensen als dieren zeer vervelende of zelfs gevaarlijke gezondheidsklachten kunnen geven zoals jeuk, huiduitslag, irritatie van de ogen en luchtwegen.

Klik hier voor meer informatie over de eikenprocessierups.